tarihinde yayınlandı

Diş hekimlerine ve diş kliniklerine özel Instagram ipuçları

Sağlık sektöründe Instagram kullanımı

Sağlık sektöründe diş hekimleri, doktorlar, veteriner hekimler, diyetisyenler ve diğer tüm işletmelerin sosyal medya kullanımına dikkat etmesi gerekiyor. Sosyal medya kanunu kapsamında sektörel değişiklikler gösteren kanunlara göre, sağlık sektöründe reklam yapmak bazı durumlarda sakıncalı. Ancak işletmenizin dijital kimliğini ön plana çıkaran bilgiler sunmak bu kapsamın dışında. Yer bilgisi, telefon ve internet sitesi gibi bilgilerinizin yanında hizmetinizin detaylarını sunan paylaşımlar yapmanızda sakınca bulunmamaktadır.

Okumaya devam et Diş hekimlerine ve diş kliniklerine özel Instagram ipuçları
tarihinde yayınlandı

Sürücü kurslarına özel Instagram reklamları

Yerel işletmeler için sosyal medya

Özellikle büyükşehirlerde ihtiyacımıza uygun işletme bulmak çok kolay. Cafe, restoran, diş kliniği, veteriner ve daha fazlası şehirlerin bölgelere ayrılmış her kesiminde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Rekabetin bu ölçüde fazlaca olduğu işletmeler arasında ön sıraya çıkmak, farklı olanı verebilmek, müşterinin güvenini sağlamanın yanında bütçe dostu olarak da bilinmek çok önemli.

Okumaya devam et Sürücü kurslarına özel Instagram reklamları
tarihinde yayınlandı

Diyetisyenlere özel Instagram reklamlarına dair bilgiler

Sağlıklı yaşam için sosyal medyayı etkin kullanabilmek

Spor aktiviteleri, durağan sürekli bilgisayar karşısında çalışmak zorunda kalan insanlar için ihtiyaç halini aldı. Hareketsiz yaşamın bize getirdikleri kadar götürdükleri de bir hayli fazla. Spor branşlarına yönelmek, yürüyüş, koşu ve bunun gibi bir çok spor kategorisinde hareketsiz yaşama çözüm arayan insanları görüyoruz.

Okumaya devam et Diyetisyenlere özel Instagram reklamlarına dair bilgiler
tarihinde yayınlandı

Google benim işletmem sohbet özelliğini kaldırıyor

Google Benim İşletmem platformunda yer alan sohbet özelliğini kaldıracağını duyurdu. Birçok yeniliğin aynı zamanda bu yeniliklerin hızlıca ortadan kaybolmasıyla ünlü Google, bu sefer işletme profilinizde yer alan kullanıcıyla doğrudan iletişime geçmenizi sağlayan ‘Mesajlaşma’ kısmını kaldıracağını açıkladı. 

Okumaya devam et Google benim işletmem sohbet özelliğini kaldırıyor
tarihinde yayınlandı

Psikolog klinikleri ve Instagram yönetimi ipuçları

Tavsiye videolarının sosyal medyadaki önemi

Tavsiye videoları insanlara ilgi duydukları alanda işin uzmanları veya o işe kendini adamış, bilgi sahibi olmuş insanların bilgilerini ve deneyimlerini paylaştığı videolar olarak karşımıza çıkıyor. İnsan yaşantısı gereği tüm durumlara veya deneyimlere açık olmadığı için merak ettiği olaylar hakkında daha önceden deneyim sahibi insanları dinleyerek fikir sahibi olmaya başladı. Sosyal medyada sıkça karşılaştığımız tavsiye videoları başta işinin uzmanından yapılıyorken, yakın tarihlerde tabiri caizse her önüne gelenin fikir bildirdiği alanlar olmaya başladı.

Okumaya devam et Psikolog klinikleri ve Instagram yönetimi ipuçları
tarihinde yayınlandı

Halı ve koltuk yıkamacılara özel Instagram reklam ipuçları

Yerel işletmelerde sosyal medya kullanımı ve önemi

İnternetin önce evlere daha sonra akıllı telefonlar sayesinde cebimize kadar girdiği bir dönemden geçiyoruz. Konuma göre pazarlamanın arttığı bu dönemde insanlar ihtiyaçlarını çevrelerindeki işletmelerden gidermek için çaba sarfediyor. Bunun iki önemli nedeni var. Birinci neden zamandan tasarruf diğeri işletmelere olan yakınlığın güvenirlik vermesi.

Okumaya devam et Halı ve koltuk yıkamacılara özel Instagram reklam ipuçları
tarihinde yayınlandı

Emlakçılara özel Instagram reklamı ve ipuçları

Sosyal medyanın emlakçılara sağladığı faydalar

Gayrimenkul danışmanları halk arasında bilinen ismiyle emlakçılar, sosyal medya üzerinde oldukça aktif olmaya başladılar. İnternetin getirdiği iletişim kolaylığı sayesinde farklı ilçe ve illerdeki ev, arsa vb. Taşınmazların kiralanması ve satılması oldukça kolaylaştı. Artık bilgisayarımızdan, mobil cihazlarımızdan lokasyon seçerek bize en uygun filtreyi uygulayarak bize en uygun gayrimenkulü yakından tanıyabiliyoruz.

Okumaya devam et Emlakçılara özel Instagram reklamı ve ipuçları
tarihinde yayınlandı

Google yorumları nasıl silinir?

Google benim işletmem üzerinde kayıtlı bir işletmeye ait yorumlar yalnızca yorum yapan kullanıcı tarafından silinebilir. İşletme sahibi, işletme yöneticileri ve diğer kişiler ilgili yorumda herhangi bir değişiklik yapamazlar.

Google bu yöntemle adil, tartışmaya açık ve güvenilir yorumları ön plana almayı hedeflemektedir.

Okumaya devam et Google yorumları nasıl silinir?
tarihinde yayınlandı

WhatsApp web nasıl kullanılır?

Dünyaca ünlü, herkes tarafından kullanılan WhatsApp’ı sadece telefondan değil desktop veya laptop üzerinden de rahatça kullanabilirsiniz. WhatsApp Web sayesinde tablet, bilgisayar ve diz üstü bilgisayarınızdan rahatça sohbet etmeye devam edebilir, döküman, resim ve video gönderebilirsiniz.

Okumaya devam et WhatsApp web nasıl kullanılır?
tarihinde yayınlandı

Chrome’da kayıtlı şifreleri nasıl görebilirim?

İnternet tarayıcınızda kayıtlı şifrelerinizi ayarlar kısmından görebilirsiniz. Bunun için root şifresi dediğimiz bilgisayar kullanıcı şifrenizi bilmeniz yeterli. Ben bu işlemi MacOS işletim sistemi için anlattım. Windows ve Linux kurulu cihazlarda da benzer işlemleri yaparak kayıtlı şifrelerinizi görebilirsiniz.

Okumaya devam et Chrome’da kayıtlı şifreleri nasıl görebilirim?