tarihinde yayınlandı Yorum yapın

WhatsApp web nasıl kullanılır?

Dünyaca ünlü, herkes tarafından kullanılan WhatsApp’ı sadece telefondan değil desktop veya laptop üzerinden de rahatça kullanabilirsiniz. WhatsApp Web sayesinde tablet, bilgisayar ve diz üstü bilgisayarınızdan rahatça sohbet etmeye devam edebilir, döküman, resim ve video gönderebilirsiniz.

Okumaya devam et WhatsApp web nasıl kullanılır?
tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Chrome’da kayıtlı şifreleri nasıl görebilirim?

İnternet tarayıcınızda kayıtlı şifrelerinizi ayarlar kısmından görebilirsiniz. Bunun için root şifresi dediğimiz bilgisayar kullanıcı şifrenizi bilmeniz yeterli. Ben bu işlemi MacOS işletim sistemi için anlattım. Windows ve Linux kurulu cihazlarda da benzer işlemleri yaparak kayıtlı şifrelerinizi görebilirsiniz.

Aşağıda Google Chrome’da kayıtlı şifreleri nasıl görebilirsiniz onu görsellerle anlatmaya çalıştım.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Chrome otomatik adres ekleme

Otomatik adres ve sağladığı faydalar

İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde karşınıza gelen formları doldurmakla vakit kaybetmeyin. Otomatik adres ekleme sayesinde birden fazla adresi hızlıca ve kolayca ekleyebilir veya silebilirsiniz. Böylece defalarca form doldurma zahmetinden kaçınmış olacaksınız. Hızlı ve daha güvenli alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Tarayıcıya adres nasıl eklenir?

Chrome’u çalıştırın. Sağ üstte yer alan ızgaradan ‘Settings’ kısmını tıklayıp aşağıdaki görselleri takip ederek adres ekleme ve silme işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İpucu: Tarayıcınıza kredi kartı bilgilerinizi eklemenizi güvenlik açısından önermiyorum. Adres, telefon vb. bilgilerinizi eklemeniz hızlı alışveriş yapabilmeniz için daha yararlı olacaktır.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Instagram iki faktörülü kimlik doğrulama

instagram kimlik doğrulama

Kimlik doğrulama nedir?

Instagram, Facebook ve Google gibi büyük firmaların uygulamalarında sıkça karşılaştığımız kimlik doğrulama, sizin gerçek kişi olduğunuzu kanıtlamanızı sağlayan bazı yöntemler içeren doğrulama şeklidir.

Kimlik doğrulama yöntemine göre farklılıklar gösterebilir. Birçok uygulama kimlik doğrulama işlemini telefonunuza gelen koda göre gerçekleştirmektedir. Bazı uygulama yüzünüzün açık şekilde görüldüğü fotoğrafınızı kullanırken bazı uygulamalar yalnızca e-mail doğrulama yöntemiyle çalışır.

Instagram kimlik doğrulama nasıl yapılır?

Instagram’da işletme hesabınızdan reklam vermek için mutlaka kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için yapılacak adımlar oldukça basit. Profilinize girdikten sonra ‘Ayarlar’ kısmından aşağıdaki görsellerde yer alan kısımları takip etmeniz yeterli.

İpucu: Ben sms yöntemiyle doğrulamayı daha uygun buluyorum. Yalnızca program aracılığıyla doğrulama yöntemine göre 2 kat daha güvenli bu yöntem sayesinde olası cihaz çalınmalarına karşı SIM iptalini kullanarak ekstra güvenlik önlemi sağlayabilirsiniz.

Telefonunuza gelen kodu ekrana girdikten sonra karşınıza çıkan ‘Kod serilerinin’ ekran görüntüsü almanızı tavsiye ederim. Olası bir parola ve SIM kitlenmesine karşı o ‘Kod serisini’ kullanacaksınız.

Kimlik doğrulama neden önemli?

Instagram üzerinden reklam yapabilmek için doğrulama yapmanız mutlaka gerekmektedir. Genel anlamda kimlik doğrulama güvenliğinizi arttıracaktır. Özellikle profil bilgilerinizin çalışmasını engelleyecek, size özel bilgilerin başkaları tarafından erişilmesini zorlaştıracaktır.

Mutlaka her işleminiz için yedek almayı ve bu yedeğin de bir yedeğini bulundurmayı unutmayın.